-

Vester

Komentarze użytkownika

@Konkurs na streszczenie dyskusji konferencyjnych + komentarz (18 grudnia 2018 08:54)

Ludziska, przestańcie z tymi tajemnicami! Jak pisał p. Doboszyński, nawet zawiązując tajną organizację antymasońską, kujemy kadry pod masonizm, bo tajemnica jest ich religią". Prawdę trzeba krzyczeć z dachu.

Jak dla mnie relacje z konferencji powinny mieć wartość merytoryczną, bo o wykłady tam przede wszystkim chodziło. Opisanie każdego wykładu paroma zdaniami jest imho bezwartościowe, bo więcej wniosków dało się wyciągnąć samemu na podstawie wywiadów w prelegentami. A że było fajnie i ładnie, i smacznie, to wiadomo było od samego początku, bo Gospodarz popeliny nie serwuje. Nie pojechałem, bo sprawy rodzinne mnie zatrzymały, ale teksty typu "żałujcie, że nie byliście" zaczynam powoli traktować jako ćwiczenie na opanowanie nerwów.

...
Vester
18 grudnia 2018 15:15

@Tu Konopie, mówi Filip (18 grudnia 2018 12:18)

Może chodzi o to, że trudno traktować kogoś poważnie jako znawcę tematu czy myśliciela, jeżeli jego dzieła powodują u nas ból zębów? Zwyczajnie trudno rozgraniczyć te dwa pola. Ja robiłem w świecie muzyki 25 lat i poznałem wielu ludzi, którzy mieli ogromną wiedzę o sztuce i ciekawe przemyślenia, ale gdy próbowali coś stworzyć... biada światom. Na szczęście znaliśmy się osobiście, więc dysonans specjalnie nie bolał. Na każdej imprezie to byli najlepsi możliwi rozmówcy! Co nie zmienia faktu, że z biegiem lat nasze drogi i tak się rozchodziły, bo niedostatki muzyczne czyniły resztę aspektów znajomości nieważnymi. Nigdy nie dzwoniłem do nich, gdy szykowałem jakiś projekt - o czym druga strona wiedziała i nie była z tego powodu szczęs ...

Vester
18 grudnia 2018 13:37

@Alkohol, kobiety i sztuka czyli o rzucaniu zaklęć (3 grudnia 2018 09:27)

Odwiedziłem targi, zamieniłem słowo z Gospodarzem, dał nawet parę złotych zniżki, dziękuję! :)

Wnioski z wizyty nastepujące:

- ceny Kliniki Języka są absolutnie poprawne, jeśli nie dobre. Za te same pieniądze inni oferują podobne objętości, ale gorsze, makulaturowe wydania.

- ceny książek jak w normalnym sklepie. Nie ma sensu wpadać na Targi, jeśli chcemy konkretnie przyoszczędzić. Wszystko jest w sieci, wręcz taniej. Jedynie wydawnictwo Wektory, Muzeum w Wilanowie i Bellona obniżyły śmielej ceny. Ale zakładam, że targetem Targów jest niedzielny czytelnik, więc rozumiem.

- Wszystko na jedno kopyto. IIWŚ, Piłsudzki, Ruskie i Żydzi. A ja się dziwię, że W.Poznańskie nie wznawia serii o Prusach.

- Minąłem grzmiącego do kamerki Olszańskiego. W tłumie ta jego ...

Vester
3 grudnia 2018 22:11

@Rozwój humanistyki (24 listopada 2018 08:30)

Uważa Pan, że wyprzedaż majątku państwowego w Polsce ma coś wspólnego z wolnym rynkiem??? Popełnia Pan typowy korwinistyczny błąd: aplikuje krem odmładzający na trędowatego. Rzuca Pan hasłami, pomijając kontekst.

Vester
24 listopada 2018 12:06

@Dzisiejsza pogadanka z Józefem (19 listopada 2018 17:26)

Święcicki mnie urzekł. Tak na marginesie, czy on leczy jedynie dorosłych, czy też młodszych? Wypłynęło to jakoś w rozmowach?

Vester
20 listopada 2018 15:39

@Dzisiejsza pogadanka z Józefem (19 listopada 2018 17:26)

Nie porwał mnie ten odcinek. Bieżączka polityczna zaczyna mnie męczyć, niestety. 

Vester
20 listopada 2018 14:57

@Rozmowa z psychiatrą, prof. dr hab. Łukaszem Święcickim (14 listopada 2018 14:00)

Dzisiejsza młodzież masowo trafia na kozetki, a na 99% nic nie czyta. Rozregulowana głowa to wypadkowa kontaktów z innymi ludźmi podlana szambem popkultury i ateizmem. Galopujące anoreksje i samookaleczenia to zdecydowanie nie wina książek. Bardziej stawiam na wrednych rówieśników w podstawówce - takie przygody łamią kręgosłupy na całe życie.

A tak poza wszystkim - jeżeli taki specjalista mówi, że za chorobę odpowiada grzech pierworodny, to bym mu wierzył. Z pewnością poświęcił wiele godzin na poszukiwanie prawdy, to widać w jego oczach. Skoro sięgnął do korzenia, to znaczy, że w listowiu nie znalazł odpowiedzi.

 

Vester
14 listopada 2018 21:55

@Właściwe emocje (11 listopada 2018 08:21)

Gdy Pan napisał, że wywiad został przycięty, to po przeczytaniu pomyślałem, że to ta wersja. A to jest wersja pełna! Czyli albo nie zrozumieli treści, albo mają inne priorytety w PCh. Tak czy owak, powinien Pan udzielać więcej wywiadów, bo dar kondensowania ma Pan konkretny.

Vester
11 listopada 2018 12:28

@PiS znów nas zawiódł, czas na zmiany (24 października 2018 09:52)

"I owszem, głosowaliby na niego lub nią własnie tzw. słoiki i urzędnicy. Tyle."

 

Tamten mąż - zdradził ją po latach ponownie. Do dziś są razem. Piękne, acz smutne.

 

"A co to jest partia katolicka? I która jest taką?"

 

Jak się zabiega o katolicki elektorat i Radio Maryja, to do czegoś to zobowiązuje. 

 

 

Vester
24 października 2018 13:24

@PiS znów nas zawiódł, czas na zmiany (24 października 2018 09:52)

Bez urazy, ale:

to całe jechanie po mieszkańcach dużych miast jest obrzydliwe. Przypomniała mi się jedna znajoma, której mąż przeleciał kogoś w pracy, więc przez kolejny rok nienawidziła tamtej, zaś o mężu - prawie nic. I to jest dokładnie to - sztokholmski syndrom poniżanej żony. Czy mieszkańcy miast są winni, że PiS nie daje rady? Że traktuje ludzi jak idiotów? Że zamiast poważnego traktowania oferuje tajne przez poufne zmieszane z propagandą i tanim patriotyzmem? Jeśli nie potrafią pokonać gangsterki w Wawie, to jak im sie mierzyć z gangsterką międzynarodową?? Mieszkańcy miast vel słoiki chcą robić karierę, chcą utrzymać rodziny i nie jeść ze śmietnika. To grzech chcieć żyć godnie? A PiS nie ma na tapecie żadnej reformy gospodarcze ...

Vester
24 października 2018 13:04

@O rzeczywistości filmowej i wyborczej (22 października 2018 09:27)

Wyniki wyborów bardzo dużo mówią o Polsce. Sądzę, że każdy, kto głosował na umoczonych lub z wyrokiem, głosował negatywnie - „jakakolwiek  kanalia, byle nie PiS”. Właśnie po to wykonano na nas „dziel i rządź”, czy „PO vs PiS”. I to jest pokłosie: nastąpiła podmiana moralności chrześcijańskiej na plemienny pragmatyzm "wolę świnię-swojaka". Cofnęliśmy się cywilizacyjnie w rozwoju, proszę Państwa. A PiS udowodnił albo swoją niemoc wobec gangsterki, albo swój udział w tejże. Do tego dile za plecami z Żydami i pogarda wobec szaraków, o której wspominał Gospodarz. Nie mam więcej pytań, Wysoki Sądzie. Pora meblować katakumby. 

 

Vester
22 października 2018 16:18

@Abp Marcel Lefebvre - między Gabonem a Watykanem, kilka uwag. (20 października 2018 21:41)

Dziękuję za jak zwykle świetny tekst. I to jest konkret.

Vester
20 października 2018 22:13

@Soren Kierkegaard (20 października 2018 14:50)

Przepraszam, ale to się robi nie do zniesienia. Patos, banał, emocjonalna grafomania. Nie mam nic przeciwko dyskusjom teologicznym, ale poziom tego bloga uwłacza ludzkiej inteligencji. Karoń to przy tym delikates. Pas, wysiadam z tego busu, na wieki wieków.

Vester
20 października 2018 16:03

@Tales z Miletu, sedes z ebonitu, Karoń z neolitu (5 października 2018 10:22)

"w drodze omawiali wspólnie projekt zmiany systemu edukacji, żeby ratować najmłodsze pokolenie" - zdanie kojarzy mi się z konkursami Miss Polonia. "Chciałabym uratować świat i nakarmić głodne dzieci". Naiwność albo utopia rodem z piątej butelki piwa. Nie ma co komentować.

A spotkanie z Braunem było nudne jak flaki z olejem. Braun pewnie był na krawędzi obłędu. Eksplodować czy implodować? Nie rozumiem, jak może się Pani podniecać Karoniem. Ani on odkrywczy, ani krasomówca. Może zamiast go bronić w SN - co jest zajęciem jałowym - zamilknie Pani na jakiś czas i zapozna się z tutejszymi materiałami, poczyta, poduma? W SN potrzeba jest inna optyka. Albo się Pani ona spodoba, albo długo tu nie zabawi. SN przy Karoniu to Shinkansen informacyjny.

 

Vester
15 października 2018 02:36

@Kolofon do „Kleru” (11 października 2018 18:59)

Zamiast tego będzie świadectwo Sakielskiego - zamierza przebić "Kler" własnym filmem o batmanach-pedofilach. Lepszym, i w ogóle... pewnie 3D.

Szybki ten walec. Jakby rogatemu się spieszyło.

 

Vester
13 października 2018 00:34

@O postawach wobec telewizji (10 października 2018 09:34)

"...kogoś wypada poprzeć".

 

Ale dlaczego? Jeżeli żadna z opcji nie spełnia naszych standardów moralnych, to po co je popierać? Sądzę, że moralność jest ostatnią cechą, która wyróżnia na tle Europy nas, łacinników. Jeśli z niej zrezygnujemy, to koniec. Może nam się wydawać, że wiemy, co robimy, i nad wszystkim panujemy, ale podejrzewam że tak wmawia sobie każda dziwka (bez urazy :) ): popracuję parę lat, zarobię na mieszkanie i dobre szkoły dla dzieci, a potem się ustatkuję.  I się statkują - na Pigalaku, po taniości.

Vester
10 października 2018 12:18

@Dyplomatycznie o widzach (9 października 2018 16:30)

Nie trzeba oglądać filmów dla dorosłych, żeby wiedzieć, jak demolują umysły młodych i starych. Ciekawe, czy Szustak zagłębił się i w tę lekturę? Bo jego uczniowie na bank. 

A co do Szustaka. Lubiłem jego egzegezy, były momentami błyskotliwe, niemniej w pewnym momencie dotarło do mnie, że ów brat marginalizuje warstę nadprzyrodzoną Biblii. Gdy po raz kolejny usłyszałem, że nie było żadnego objawienia anioła; że to tylko taka wewnętrza rozmowa samego ze sobą, trafił mnie szlag. Czekam, kiedy zwiastowanie Marii Szustak uzna za rozmyślania przy krośnie. Do tego jechanie po egzorcystach. Szustak oficjalnie niczego nie neguje, ale do mikrofonu swoje plecie. Odnoszę wrażenie, że ta jego 'fajność' na tym właśnie polega - twardo stąpa po ziemi i ...

Vester
10 października 2018 10:22

@Po co to wszystko? (8 października 2018 22:59)

Cieszę się, że Pan wrócił. Prowadzenie bloga to jedno, ale sądzę, że jeszcze ważniejsze są Pańskie komentarze na blogach cudzych, więc nie ma się co spinać. To, czego wszyscy tu od Pana oczekują, zrobi Pan z palcem w nosie. Dlatego wszyscy żałują skasowania Pańskich dawnych komentarzy - bo Pan jesteś urodzony Komentator. Pański pragmatyzm jest jak wór piasku przy balonie - rzecz niezbędna.  [/koniec wazeliny]

Vester
9 października 2018 12:01

@Rezerwat prawicowych lemingów (6 października 2018 09:12)

Panie Gospodarzu, czy start LUL to kwestia osiągnięcia masy krytycznej ludzkiej czy finansowej? Bo jeśli to drugie, to może moglibyśmy zasilić skarbonkę zwykłym datkiem? Rozkręcić taki cichy crowdfunding we własnym sosie? Osobiście nie zdołam dotrzeć, ale z chęcią wspomogę. 

Vester
6 października 2018 20:41

@O emocjonalnych odległościach w trójkącie Toyah - Coryllus - Świat (2 października 2018 10:21)

"PiS nie ma żadnego interesu w eskalowaniu nienawiści".

 

Nikt nie twierdzi, że ów rów wykopała nienawiść. Mogło to być przekonanie o własnej doskonałości albo chłodna gra nastawiona na bieżący profit. Nienawiść jest pochodną tego aktu i ofertą dla szaraczków. I napewno pożądanym elementem układanki.

Zaaplikowano nam "dziel i rządź" i od tamtej pory zasuwamy jak chomiki w kołowrotu emocji, goniąc świetlane jutro. Albo ktoś to przerwie, albo... chomiki żyją krótko.

Vester
2 października 2018 15:44

Strona 1 na 6.    Następna